slide2slide2
Plávanie pre deti

Chorvátsky Grob – Čierna voda

slide1slide1
Plávanie pre deti

Chorvátsky Grob – Čierna voda

slider3slider3
Plávanie pre deti

Chorvátsky Grob – Čierna voda

Prejsť na navigáciu

Kurzy plávania pre deti od 4 mesiacov do 3 rokov

Jeden kurz plávania pre deti v našom centre obsahuje 8 tematicky nadväzujúcich lekcií. Môžete si vybrať, či chcete plávať jeden raz do týždňa alebo dva razy.

Ako prebieha kurz plávania

Kurz plávania je forma zábavnej hry rodiča a dieťaťa prostredníctvom jednoduchých pesničiek, riekaniek a básničiek pod vedením kvalifikovaného inštruktora.

Odráža prirodzené detské vývojové fázy tak, aby sme podporili fyzické, psychické a sociálne napredovanie Vášho dieťatka.

Deti sa učia najlepšie, keď sú uvoľnené a pripravené. Každého malého plavca povzbudzujeme k pokroku rešpektujúc jeho vlastné tempo. Vy ako rodič ste priamou súčasťou jeho rozvoja vo vodnom svete.

S cieľom zabezpečiť individuálny prístup inštruktora k deťom zaraďujeme do jedného kurzu maximálne 5 detí s ich rodičom.

Samotná lekcia plávania má tri časti.

1.    Úvodná časť – V prvej časti sa venujeme krátkemu rozcvičeniu telíčka dieťaťa v bazéne tak, aby bolo pripravené na ďalší pohyb vo vode. Inštruktor názorne rodičom vysvetlí a ukáže ako s dieťatkom vo vode správne manipulovať.

2.    Hlavná časť – V tejto časti sa najskôr zameriavame na adaptáciu deti vo vode, zoznámenie sa s plaveckými hračkami a pomôckami, otužovanie vzduchom i vodou, neskôr s pribúdajúcimi lekciami kurzov sa venujeme základným plaveckým zručnostiam ako dýchanie do vody, ponáranie, splývanie na bruchu a chrbte, skoky do vody, orientácia vo vode, ... Aktívnejšie prvky striedame s relaxačnými cvičeniami, resp. hrami. Všetky činnosti prebiehajú v príjemnej atmosfére cez detské pesničky a básničky.

3.    Záverečná časť – Plávanie ukončíme spoločnou pesničkou s cvičením, do ktorého sú zapojené všetky deti a ich rodičia (samozrejme s ohľadom na potreby a náladu malých plavcov). V tejto časti je priestor aj na individuálnu hru rodiča s dieťaťom.

Naše centrum má k dispozícii aj infrasaunu, ktorú môžete spolu s Vašim dieťatkom využiť po lekcii v bazéne. Sauna slúži na zohriatie ako aj uvoľnenie detského organizmu po plávaní.

Náhradné lekcie

V prípade, že Vám dieťatko ochorie alebo sa nemôžete zúčastniť plánovanej lekcie z iného závažného dôvodu, máte možnosť odhlásiť sa z lekcie formou sms alebo e-mailom a následne si budete môcť lekciu plávania nahradiť inokedy. Podmienkou pre vznik nároku na náhradnú lekciu je včasné odhlásenie (minimálne 24 hodín vopred). Lekcie odhlásené menej ako 24 hodín vopred nie je možné si nahradiť. 


Čo si treba priniesť na kurz plávania:

-    čisté prezúvky pre Vás a Vaše dieťatko /ak už chodí/

-    plavky pre Vás a Vaše dieťatko

-    plienku do vody pre Vaše dieťatko

-    detské mydlo

-    uterák alebo osušku pre Vás a Vaše dieťatko, prípadne župany

-    potreby na prebaľovanie dieťatka (podložku na prebaľovanie, vlhčené obrúsky, krém na zapareniny, čistú plienku)

-    detské mlieko alebo olejček, aby ste mohli dieťatko nakrémovať po lekcii plávania

-    pitie a jedlo pre dieťa 

Facebook Kontakt Cenník Kurzy

Nájdete nás

Kontakty

Addresa: Rubínova 4,
900 25 Chorvátsky Grob (miestna časť Čierna voda)
Tel: +421 940 396 060
Email: info@plavanierybicky.sk